II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama MickiewiczaBaner Tesla

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Projekt edukacyjny p.t. „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”

Od wiosny 2017 grupa sześciu uczniów z klas II Gimnazjum realizowała projekt edukacyjny p.t. „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku”. W końcu nadszedł czas na zaprezentowanie wyników ich pracy.

W skład zespołu pracującego pod kierunkiem p. Warcisława Machury wchodzili:  Ludwika Korniat, Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko, Małgorzata Kliszcz, Magdalena Wietrzyńska oraz Olga Kowalska.

Zaprezentowali oni swoje opracowanie na forum Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku we wtorek 26 września 2017 r.  przed licznie przybyłymi słupskimi miłośnikami historii oraz przed swoimi nauczycielami, wychowawcami, kolegami. Przybył również Dyrektor naszej szkoły p. Mariusz Domański.

Wystąpienie uczniów spotkało się z ogólnym uznaniem słuchaczy. Chwalono ogrom wykonanej przez nich pracy, ich zaangażowanie, dużą wiedzę, świetne zaprezentowanie wykładu, swobodę wypowiedzi, precyzyjne rozróżnianie między faktami pewnymi, a przypuszczeniami hipotezami. Padło nawet stwierdzenie, że takiej pracowitości i dojrzałości nie powstydziliby się nawet studenci-twórcy prac licencjackich.

Efekty projektu zostaną wkrótce zaprezentowane w naszej szkole i być może posłużą jako podstawa do kolejnych działań młodszych roczników gimnazjalistów.

FOTOGALERIA

Materiał wyemitowany w Radiu Koszalin w audycji "W dobrym klimacie" 28 września 2017 r. do odsłuchania w pliku mp3 - TUTAJ

*/